• Wpisów: 42
  • Średnio co: 62 dni
  • Ostatni wpis: 248 dni temu, 10:23
  • Licznik odwiedzin: 30 944 / 2709 dni
 
mrobert15
 
Jakiej inflacji możemy oczekiwać roku 2016 roku? Jakie są prognozy dotyczące wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych, a jak będą wyglądać faktyczne dane publikowane przez Główny Urząd Statystyczny?

Narodowy Bank Polski systematycznie publikuje dane o naszych oczekiwaniach inflacyjnych. W grudniu ubiegłego roku ankietowani respondenci oczekiwali, że średnia inflacja w kolejnym roku wyniesie w Polsce 0,21 proc.  (przy czym wyniki tych badań należy traktować jako przybliżone z uwagi na przyjętą metodykę).

W projekcie polskiego budżetu przyjęto założenie inflacji średniorocznej na poziomie 1,7 proc. Prezes NBP uważał jednak w grudniu 2015 r., że taka inflacja nie wydaje się realistyczna. Więcej informacji i faktyczne dane o inflacji: www.kredyty-lokaty-konta.pl/inflacja-2016-progno…

Inflacja w 2016 roku powinna zatem nadal być niska i możliwe są okresy deflacji (spadku cen w stosunku do poprzedniego okresu). Wzrostu inflacji możemy się spodziewać prawdopodobnie najwcześniej w drugim kwartale 2016 roku.

Nie możesz dodać komentarza.

 
  •  
     
    spadające ceny możemy zobaczyć między innymi na stacjach paliw; cena benzyny spadła poniżej 4 złotych; na niską inflację duży wpływ mają również właśnie koszty transportu ...