• Wpisów: 42
  • Średnio co: 62 dni
  • Ostatni wpis: 248 dni temu, 10:23
  • Licznik odwiedzin: 30 944 / 2709 dni
 
mrobert15
 
Znakomita większość z nas pracuje na etacie. Interesujemy się w związku z tym pensjami innych osób. Czasami porównujemy własne wynagrodzenie z przeciętnym wynagrodzeniem. Na podstawie wysokości średniej pensji możemy sprawdzić czy zarabiamy dobrze, czy jednak źle i należałoby postarać się o podwyżkę.

A kiedy nasz szef nie zamierza zwiększyć pensji? Może powinniśmy poszukać lepszej pracy, w której pracodawca zapłaci nam więcej ...
Wielkość wynagrodzeń możemy sprawdzić w ogłoszeniach naszego urzędu statystycznego. Cyklicznie Główny Urząd Statystyczny publikuje, między innymi informację o przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniu w sektorze przedsiębiorstw. Dane o wynagrodzeniach 2018: www.kredyty-lokaty-konta.pl/srednia-krajowa-2018…

Średnia płaca to zaledwie miara statystyczna i należy podkreślić, że większość z nas wciąż dostaje o wiele mniej niż wynosi średnia.

Zgodnie z Komunikatem Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w lutym 2018 r. wyniosło 4.599,68 złotych.

Nie możesz dodać komentarza.